Ľuboš Šrámek & Friends, 27.4.2023 19:00

Roman Pták
Ľuboš Šrámek & Friends, 27.4.2023 19:00
Názov koncertu: 
Ľuboš Šrámek & Friends
Štvrtok, Apríl 27, 2023 - 19:00
Miesto konania (bez profilu)
Klarisky – výstavná a koncertná sieň
Hudobná skupina (bez profilu)
Ľuboš Šrámek & Friends
Hudobníci (bez profilu)
Teri Čikoš, Nikola Kusendová

Podujatie z cyklu Altar Spring Tour 2023 predstaví tvorbu Ľuboša Šrámka a hostí.

Ľuboš Šrámek – čerstvý držiteľ ocenenia Radio Head Awards za najlepší jazzový album roka 2022 a 2015, držiteľ ceny Esprit za rok 2019. Viac ako 15 rokov tvorí súčasť medzinárodnej jazzovej scény. Spolupracoval s osobnosťami svetového jazzu akými sú: Peter Erskine, Miroslav Vitouš, Peter Lipa, Tom Harrell, Johnathan Blake, Drew Gress. V súčasnosti je členom viacerých odborných porôt (Krištáľové krídlo, Slovenská jazzová spoločnosť, Hudobné centrum). Ako pedagóg pôsobí na JAMU v Brne a je pravidelným lektorom na viacerých jazzových workshopoch doma i v zahraničí (Jazzová dielňa Doda Šošoku v Piešťanoch, Grécko, Česká republika). Jeho kompozície a aranžmány hrali telesá ako Štátna filharmónia Košice, SKO Bohdana Warchala, ŠKO Žilina, Moyzesovo kvarteto, Mucha Quartet, Gustav Brom Big Band, CZ-SK Big Band Matúša Jakabčica, Budapest Modern Art Orchestra a iné.

Súčasťou večera bude aj premiéra novej piesne víťazky talentu 2022, Nikoly Kusendovej. Svoju pieseň zaspieva aj slovenská speváčka, pesničkárka, hudobná pedagogička a divadelná herečka Teri Čikoš.

Hostia:

  • Juraj Bartoš – trúbka
  • Matúš Jakabčic – gitara
  • Nikolaj Nikitin – saxofón
  • Juraj Griglák – kontrabas
  • Sisa Michalidesová – flauta
  • Nikola Kusendová – spev
  • Teri Čikoš – spev

Podujatie pripravilo občianske združenie Nanosymphony v spolupráci s agentúrou La Plata Production. Partnerom podujatia je BKIS a GOOUT.net