Nothing but Swing Trio, 27.6.2015 19:00

Martin Budaj
Nothing but Swing Trio, 27.6.2015 19:00
Názov koncertu: 
Nothing but Swing Trio
Sobota, Jún 27, 2015 - 19:00
Miesto konania (bez profilu)
Hudobný klub Reduta, Liptovský Mikuláš
Hudobná skupina: 
NBS TRIO

Nothing but Swing Trio sa sformovalo v roku 1998 v Banskej Bystrici, odkedy pôsobí v nezmenenej zostave: Klaudius Kováč - klavír, Róbert Ragan - kontrabas a Peter Solárik - bicie. Vzniku tria predchádzala spolupráca jeho členov v rokoch 1996 - 1998, v ktorých boli súčasťou skupiny Swing Q saxofonistu Štefana Čemana.

Už samotným názvom sa skupina Nothing but Swing Trio hlási k tradícii a hudobnému odkazu významnej generácie jazzových hudobníkov štyridsiatych a päťdesiatych rokov 20. storočia, ako boli Lester Young, Bud Powell, Charlie Parker a ďalší. Svojou tvorbou však ďaleko presahuje hranice 50. rokov. Výrazný muzikantský potenciál členov tria im umožňuje prijímať vplyvy vážnej hudby, etnického folklóru ako aj moderného jazzu, ktoré ich vo veľkej miere ovplyvňujú tak pri tvorbe vlastných kompozícií, ako aj pri aranžovaní a interpretácii už jestvujúcich skladieb a štandardov.

Skupina sa rýchlo stala stálou súčasťou jazzového diania doma i v zahraničí. Účinkuje v jazzových kluboch (Smädný Mních - Banská Bystrica, Art Jazz Gallerie - Piešťany, Jazzland - Viedeň (AT), Dakig - Gassendorf (AT), Tygmont - Varšava (PL), Jazz Club u Muniaka - Krakov (PL), Boogie Woogie - Krakov (PL)), ako aj na významných domácich a európskych koncertných fórach (ORF Radiokulturhause Vienna (AT), Bratislava Jazz Days Horizont 2001 (SK), Summer Jazz Festival Krakov 2000 (PL), Bohem festival Kecskemeth (HU), Brno Jazz Fest (CZ), European Jazz Festival Atény 2004 (GR), VII. Cívis Korzó - Debrecen 2005 (HU) atď.).

V roku 1999 sa stala laureátom festivalu Jazzové Vianoce v Bratislave a získala ocenenie za sólové výkony. V roku 2002 nahrala skupina svoje debutové CD s názvom "Soul Station", ktoré sa stretlo s veľmi priaznivým ohlasom doma aj v zahraničí. V tom istom roku trio veľkou mierou interpretačne aj aranžérsky participovalo na profilovom CD speváčky Dáši Libiakovej "To nič...". Na svoje druhé CD, ktoré vyšlo v roku 2004 pod názvom "Stano Palúch & Nothing but Swing Trio" vo vydavateľstve Hevhetia, si skupina pozvala ako hosťa fenomenálneho slovenského huslistu Stana Palúcha a nahrala s ním rad štandardov, vlastných skladieb a jazzových úprav ľudových piesní. V apríli 2005 skupina absolvovala úspešné slovensko-rakúske turné s legendárnym svetovým saxofonistom Scottom Hamiltonom z USA.

NBS Trio pravidelne spoluúčinkuje so speváčkou Dášou Libiakovou z Banskej Bystrice, ako aj so špičkovými domácimi a zahraničnými hudobníkmi (Piotr Baron - sax (PL), Janusz Muniak - sax (PL), Matúš Jakabčic - g (SK), Tomasz Grzegorski - sax (PL), Juraj Bartoš - tr (SK), Radovan Tariška - altsax (SK), Milo Suchomel - sax (SK)).
 

Vstup: 10 €
Rezervácie:  0915 491 986