Jana Dekánková & Pavol Bodnár & Andrej Urminský v Lemon Tree, 22.8.2015 21:00

Jana Dekánková
Jana Dekánková & Pavol Bodnár & Andrej Urminský v Lemon Tree, 22.8.2015 21:00
Názov koncertu: 
Jana Dekánková & Pavol Bodnár & Andrej Urminský v Lemon Tree
Sobota, August 22, 2015 - 21:00
Miesto konania (bez profilu)
LemonTree - Sky Bar - Rum Club Bratislava

Príjemný večer vo vynikajúcej reštaurácii v centre Bratislavy, ktorý Vám spríjemní jazzové trio v zložení: speváčka Jana Dekánková, klavirista Pavol Bodnár a gitarista Andrej Urminský.

Výnimočná súhra troch jazzových hudobníkov, ktorí interpretujú jazzové štandardy v neštandardnom prevedení.

Jana Dekánková vyštudovala operný spev, ale jej orientácia už počas štúdia presmerovala na jazz. Je jednou z mála speváčok, ktoré interpretujú jazz v jeho viacerých odtieňoch. Okrem moderného jazzu sa venuje aj oživovaniu jeho prvopočiatkov vo forme hot jazzu či swingu. Za sebou má množstvo žánrových skúseností, o ktorých sa dočítate tu: http://www.jazz.sk/musicians/jana-dekankova

Pavol Bodnár je skladateľ, aranžér, džezový klavirista, pedagóg , nositeľ Martoníkovej ceny HF – Džezmen roka 1996.
Študoval európsku artificiálnu hudbu na konzervatóriu v Žiline a modernú americkú hudbu na Berklee College of Music v Bostone. V roku 1990 bol finalistom súťaže jazzových kompozícií (Concours International de Thémes de Jazz ) v Monaco so skladbou Cheerful Afternoon.
Jeho silnou stránkou sú spontánne improvizácie na motívy barokovej hudby ( projekt Bach In Jazz & Jazz in Bach, Slovenský Rozhlas 2000).
http://www.pavolbodnar.com/

Andrej Urminský je gitarista, skladateľ a aranžér narodený v Piešťanoch. Je absolventom odboru jazzová gitara na prestížnej Universität für Musik und darstellende Kunst Graz v Rakúsku, kde študoval u profesora Guida Jeszenszkeho, Eda Partyku, Michaela Abeneho, Renata Chicca, Eda Neumeistra a ďalších. Hudobne sa vo všetkých svojich zoskupeniach zameriava na originálne kompozície a aranžmány, ktoré sa snažia pokryť čo najviac štýlových polôh a farieb, či už melodikou, rytmicky alebo harmonicky. So svojim triom sa stal absolútnym víťazom slovenskej jazzovej súťaže Jazz StartUP 2014.
http://www.jazz.sk/musicians/andrej-urminsky

 

 

Po Ut St Št Pi So Ne
 
 
 
3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
21
 
22
 
 
 
 
 
 
28
 
29