Džez v Príbehoch / Noci s ikonami džezu + rozlúčková Jam Session, 2.4.2016 21:00

Jana Gavačová
Džez v Príbehoch / Noci s ikonami džezu + rozlúčková Jam Session, 2.4.2016 21:00
Názov koncertu: 
Džez v Príbehoch / Noci s ikonami džezu + rozlúčková Jam Session
Sobota, Apríl 2, 2016 - 21:00
Hudobníci (bez profilu)
Cyril Zeleňák

Džez v príbehoch / Noci s ikonami džezu

(BRATISLAVA) 2.apríla o 21h chystá zoskupenie Jana Gavačová Quartet, opäť zaujímavý večer plný skvelej hudby, príbehov a zaujímavých hostí. V projekte Džez v príbehoch privítajú bubenícku legendu Cyrila Zeleňáka, popredného jazzového gitaristu Borisa Čellára a známu jazzovú speváčku a herečku Luciu Lužinskú. Bratislavský klub Hlava XXII sa 2.apríla o 21h na pár mesiacov rozlúči so svojimi priaznivcami moderovaným koncertom Džez v príbehoch / Noci s ikonami džezu.
Klub sa totiž sťahuje do nových priestorov, ktoré sa nachádzajú v centre Bratislavy a plánuje obnoviť prevádzku od septembra 2016.

Apríl je mesiac, kedy sa najviac z celého roka oslavuje jazz. Medzinárodným dňom jazzu vyhlásilo UNESCO 30.apríl. Predstavuje oslavu jazzu ako univerzálneho jazyka, ktorý stiera geografické, kultúrne, či ľudské hranice, rešpektuje rozdielnosť kultúr, podporuje rozmanitosť prejavu, pomáha pri vzdelávaní a symbolizuje slobodu prejavu, dialóg a komunikáciu medzi ľuďmi a omnoho viac.
“V čase neustálych zmien a neistoty potrebujeme aby jazz, viac než kedy predtým, primäl ľudí, predovšetkým mladých ľudí k tomu, aby sa starali o slobodu a komunikáciu, aby vytvorili nové prepojenia plné rešpektu a pochopenia, viac tolerancie a spolupráce”, povedala Irina Bokova, riaditeľka UNESCO na oslavách Medzinárodného dňa jazzu 30.apríla 2015 v Paríži.
História džezu začala pred viac než sto rokmi. A o nej bude aj nový diel Džezu v príbehoch. V novom dieli si divák vychutná rôznorodosť jazzových dekád v podaní skvelých interpretov. Započúva sa do príbehov, ktoré začali bluesom, hot jazzom a pokračovali swingovou érou, na ktorú nadviazalo obdobie bebopu a hardbopu. Schladí sa cool jazzom a rozhorúči latin jazzom.
Otvoreným experimentom večera bude jam session, na ktorom klub rád privíta inštrumentalistov a vokalistov, ktorí sa prídu so “starou” Hlavou XXII rozlúčiť.

Programom sprevádza Jana Gavačová Quartet, v zložení:
Jana Gavačová – spev, hovorené slovo
Ľuboš Brtáň – gitara
Martin Kapusník – kontrabas
Cyril Zeleňák – bicie (a.h.)
Hostia:
Boris Čellár – gitara
Lucia Lužinská - spev

Vstupné 5€
Rezervácie:
tel: formou SMS na 0948 327 333 ( dátum / meno / počet osôb )
email: club@hlava22.sk