Vianočný darček od Blue Note: skupina pred pár dňami otvorila nový jazz klub na Hawaii
Blue Note Hawaii je novým hudobným klubom skupiny podnikov, ktoré spravuje Blue Note Entertainment Group. Nachádza sa na známej pláži Waikiki Beach na Havaji a podľa tlačovej správy organizácie Outrigger Resorts už počas vianočných sviatkov 2015 otvoril svoje brány fanúšikom, ktorí tu budú odteraz môcť počuť kombináciu jazzu, bluesu a havajskej hudby.
Havajská pobočka sa týmto zaradila medzi existujúce kluby Blue Note - New York, Washington D.C., Miláno a dva kluby v Japonsku. Svojim umiestnením v turisticky významnom rezorte Waikiki Beach Resort tak poskytuje množstvu turistov aj domácich fanúšikov možnosť počuť naživo tie najväčšie legendy jazzu. S rozlohou takmer 850 metrov štvorcových je klub schopný usadiť viac ako 300 návštevníkov, ktorým ponúka celoročný hudobný program.
Prvá séria otváracích koncertov trvá od 28. decembra do 10. januára a počas nich tu vystupuje speváčka Maya Azucena a virtuóz na ukulele Jake Shimabukuro. 11. - 13. januára v Blue Note Hawaii vystúpi kapela z New Orleans, Rebirth Brass Band. Oficiálne gala otvorenie je plánované na termíny 14. - 17. januára, kedy v klube vystúpi famózny saxofonista Kenny G.
Viac informácií o klube a ďalšom programe je možné nájsť na novej stránke Blue Note Hawaii.
Zdroj: jazztimes.com
Autor: Martin Uherek