World Music Festival Bratislava: Trojnásobne umiestnenie medzi najlepšími etnofestivalmi sveta

World Music Festival Bratislava: Trojnásobne umiestnenie medzi najlepšími etnofestivalmi sveta
Patrik Gömöri

Mimoriadnym úspechom slovenského World Music Festivalu Bratislava je trojnásobné umiestnenie vo svetovej špičke v hlasovaní odborníkov. Po troch rokoch existencie sa tento bratislavský festival stal víťazom v silnej konkurencii v kategóriách „Best Newcomer Festival Award“ – Najlepší nový festival, „Best Small/Medium Festival Award“Najlepší malý a stredný festival a v celkovom hlasovaní o „Best Festival Award“ – Najlepší festival sa umiestnil na 3. mieste.

Hlasovanie o najlepší world music festival sa konalo pod záštitou Transglobal World Music Charts (TWMC) a zúčastnila sa na ňom pätnásťčlenná medzinárodná porota zložená z hudobných redaktorov z rôznych krajín. Kompletné výsledky ankety sú zverejnené na webovej stránke http://www.transglobalwmc.com. TWMC je uznávaný celosvetový hudobný rebríček zameraný na world music, global music, folk a príbuzné žánre. Tvoria ho vybraní hudobní redaktori a žurnalisti z celého sveta.

Okrem mesačného hlasovania o najlepšie albumy sa v roku 2018 po prvýkrát hlasovalo aj o najlepšie medzinárodné folk & world music festivaly. Do finále sa dostalo dvadsať festivalov. World Music festival Bratislava zvíťazil v kategóriách Najlepší nový festival a Najlepší malý a stredný festival a v kategórii Najlepší festival ho predbehli iba dva veľké festivaly -  WOMADelaide z Austrálie a Jeonju Int´l Sori Festival, ktorý sa koná  v juhokórejskom meste Čondžu. Organizátori ankety zároveň o bratislavskom world music festivale napísali, že oceňujú „pozorne tvorený vhľad do hudobnej scény Slovenska pre zvyšok sveta“.

Po zaradení bratislavského festivalu do „Prehľadu európskych festivalov roku 2018“ časopisu Songlines, medzi Hudobné udalosti roka 2018 českého rádia Proglas a prenosu z festivalu vo vysielaní rádia BBC je toto nečakané umiestnenie ďalším výrazným úspechom slovenskej hudobnej scény v medzinárodnom meradle.

Tlačová správa

Galéria

wmf2018_jaroslav_novak-1210 (1).jpg
wmf2018_jaroslav_novak-1740.jpg
wmf2018_jaroslav_novak-4554 (1).jpg

 

 

Ďalšie články

Fotoreportáž: World Music Festival zafarbil Bratislavu tónmi celého sveta
Už tretíkrát sa rozozvučala Bratislava hudbou World Music Festivalu. Na piatich miestach počas...
World Music Festival Bratislava: Konferencia ponúkne hudobníkom networking, aj návod ako sa presadiť v zahraničí
Ak vás zaujíma ako sa dá budovať kariéra v zahraničí, alebo chcete získať dôležité kontakty a...
Hosťom koncertu Kennyho Barona a Dava Hollanda bude mladý talent slovenskej, ale aj svetovej jazzovej scény, saxofonista Nikola Bankov
Iba 21-ročný alt saxofonista je čerstvým majiteľom debutového albumu, ktorý vydal iba túto jeseň v...
V newyorskej Metropolitan Opera po prvýkrát v histórii zaznie opera černošského skladateľa: Trubkár Terence Blanchard a jeho opera Fire Shut Up In My Bones
Terence Blanchard, jeden z najlepších trubkárov súčasnosti, dlhoročný skladateľ filmovej hudby a...
Zabudnuté ľudové piesne v krásnych folk-jazzových aranžmánoch. Predstavujeme nový album Zuzany Mojžišovej ,,Puščaňa’’
,,Spoločné hľadanie hudobného krásna pokračuje ďalej’’. Tieto úvodné slová, ktoré privítajú...
Joey Alexander vydáva nový album "Warna". Prvý singel s názvom Downtime je dostupný na Spotify
Joey Alexander, mladý klavíriny génius niekoľkokrát nominovaný na cenu Grammy, ohlásil vydanie...