Katka Suchoňová

admin
Katka Suchoňová
Hudobníci (bez profilu): 
Katka Suchoňová

Katka Suchoňová je mladá slovenská speváčka a herečka. Hudbe sa Katka venovala už od malička, či už to bol tanec, hra na hudobné nástroje či účinkovanie v speváckych zboroch. K jazzu sa dostala počas štúdia na bratislavskom konzervatóriu a to pri náhodnom stretnutí s nahrávkami Natalie Cole, ktorá sa stala jej prvým jazzovým vzorom.

 

Onedlho na to začala Katka spievať s trnavskou kapelou Old Boys Jazz Band, s ktorou účinkovala i na svojich prvých štúdiových nahrávkach. Nasledoval pobyt v Japonsku, kde tiež pôsobila ako speváčka. Po návrate na Slovensko sa Katka prejavila i ako talentovaná herečka, keď pôsobila v Divadle Andreja Bagara v Nitre i na bratislavskej Novej scéne. V roku 2006 bola prizvaná ako hosť na album Swing & Latin speváka Roba Opatovského, s ktorým si zaspievala duet s názvom Oceán. Zároveň spolupracovala a koncertovala s niekoľkými významnými slovenskými jazzovými hudobníkmi akými sú Pavol Bodnár, Jozef Dome, Ľuboš Šrámek, Boris Čellár, Tomáš Gajlík, Milo Suchomel, Juraj Kalász, Ondrej Krajňák a iní. V roku 2012 začala spolupracovať s pianistom Gabrielom Jonášom, kontrabasistom Jurajom Kalászom a s bubeníkom Mariánom Ševčíkom, s ktorými účinkuje pod názvom Katka Suchoňová Jazz Quartet do dnes. Okrem toho je tiež sólistkou Big Bandu Gustava Broma.

 

Katka Suchoňová je teda mladá predstaviteľka moderného jazzového spevu spojeného s prvkami R´n´B i soulu. Za svoje vzory pritom považuje speváčky ako Aretha Franklin, Billie Holiday, Ella Fitzgerald či Diana Krall.

 

Katka Suchoňová: "Keď som mala 15 rokov, viezla som sa v aute s partiou priateľov a hrala nám kazeta speváčky Natalie Cole, ktorú som vtedy ešte nepoznala. Pýtam sa: „Čo je to za speváčku? Je to úžasná music!“ A vtedy sa to stalo. Zamilovala som sa do jazzu, začala som si zháňať nahrávky všetkých možných jazzových speváčok a čo osud nechcel, prišla aj prvá ponuka spievania v jazz bande. Dnes ma inšpiruje k vlastnej tvorbe okrem jazzu veľa iných žánrov, najmä R´nB, soul, funky, rap a celkovo  pop music. A taký by mal byť aj môj plánovaný debutový album, bude to fajnový coctail toho najlepšieho a najbližšieho môjmu srdcu."

 

Galéria

427391_4886103546283_1574875191_n.jpg
3.jpg
Foto z nahrávania v Slovenskom rozhlase

 

 

Koncerty skupiny

«  
  »
Po Ut St Št Pi So Ne
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

Ďalšie články

OpenJazzFest otvára brány už tento víkend
Tradičný letný sviatok jazzovej hudby v podobe 14. ročníka festivalu OpenJazzFest je už predo...
Varovanie: Nitrou sa preženie letná dixielandová búrka!
Vo štvrtok podvečer 18. júla sa nitrianskym centrom preženie dixielandová hrmavica, pretože tamojší...
Čože je to osemdesiatka, alebo fenomén Ivan Kelly Köhler
Počas víkendu sa v Žiline oslavovalo, pretože mnohí zdvíhali čaše na počesť osemdesiatych narodenín...
Do Trnavy na jazz práve dnes
Už dnes poobede sa trnavské námestia a nádvoria premenia na jazzový Babylon, v ktorom bude radosť...
Dovolenkový tip cestovky Kairos Quintet: More a Les(s)
Slnko hreje, voda láka, takže je najvyšší čas obhliadnuť sa po dovolenkovej destinácii. Niekoho...