Ďzez v Príbehoch / Noci s ikonami džezu feat. Nikola Kolodziejczyk, 20.2.2016 21:00

Neprihlásený
Ďzez v Príbehoch / Noci s ikonami džezu feat. Nikola Kolodziejczyk, 20.2.2016 21:00
Názov koncertu: 
Ďzez v Príbehoch / Noci s ikonami džezu feat. Nikola Kolodziejczyk
Sobota, Február 20, 2016 - 21:00
Hudobníci (bez profilu)
Peter Raitl, Nikola Kolodziejczyk

Džez v príbehoch privíta klaviristu a skladateľa Nikolu Kolodziejczyka.
Už 20.februára o 21:00 zaznie v jedinom Bratislavskom jazz klube, ktorým je klub Hlava XXII, nový diel zo série moderovaných koncertov Džez v príbehoch / Noci s ikonami džezu.
Ďalší diel prinesie hudbu, ktorá v sebe spája rôzne kultúry, folklór, autorskú tvorbu a jazz. "Zaznejú ľudové piesne v jazzových aranžmánoch od nás aj od našich najbližších susedov. Z Čiech, z Poľska a z Maďarska", hovorí Jana Gavačová, ktorej kvarteto bude sprevádzať večer v špeciálnom zložení. S hosťom, jedným z najväčších talentov súčasného jazzu v Európe, klaviristom a skladateľom Nikolom Kolodziejczykom z Poľska zahrajú nový diel Džezu v príbehoch.

Klavirista, skladateľ a aranžér Nikola Kolodziejczyk je jedným z popredných mladých umelcov jazzového žánru v Poľsku. Skladá pre veľké zoskupenia aj pre menšie kapely. Je vysoko uznávaný vo svojom obore poprednými umelcami dnešnej doby. Ed Partyka o ňom povedal:” Je to jeden z najtalentovanejších hudobníkov, akého som kedy stretol. Reprezentuje budúcnosť kreatívnej hudby v Poľsku”. Maria Schneider hovorí, že Kolodziejczykova hudba je silná, tvorivá, provokatívna, úprimná a výnimočná, plná originálnych nápadov.

Nikola Kolodziejczyk hľadá nové odpovede na staré otázky. Jeho pestrofarebný naratívny rukopis je plný zaujímavých príbehov a myšlienkových zvratov. Využíva každú príležitosť na skúmanie hudby. Tej novej, ale aj tej „zabudnutej“- európskej, arabskej, elektronickej, barokovej, folklórnej, jazzovej. Študoval pod vedením veľkých kapacít – Edward Anthony Partyka (USA), Irene Rolanowska, Andrzej Jagodzinski, Kazimierz Chludek, Emilian Madey, Darius Janus, Bogdan Chmura a Wojciech Niedziela. Čerpal inšpiráciu aj vďaka hudobným stretnutiam s velikánmi súčasného svetového jazzu: Vince Mendoza, Ravi Coltrane, Ralph Alessi, Lotte Anker, Maria Schneider, Jim Black, Kurt Elling a Richard Bona.
Získal štipendium na Berklee College of Music, postup do semi-finále na Bosendorfer Solo Piano Competition na jazzovom festivale v Montreux v roku 2007 a mnoho ďalších ocenení na medznárodných súťažiach.
“Máme obrovskú radosť, že máme vďaka spolupráci s Poľským inštitútom a klubom Hlava XXII možnosť zorganzovať takýto výmimočný diel Džezu v príbehoch. Zaznie hudba, ktorá vychádza z kultúrneho zázemia, z folklóru a vedie k autorskej tvorbe, ale aj jazz, ktorý nás odnesie do rôznych kútov sveta”, hovorí autorka projektu herečka a speváčka Jana Gavačová, ktorej projekt je už piaty rok obľúbeným klubovým koncertným formátom nie len jazzovo orientovaného publika.

Programom sprevádza Jana Gavačová Quartet, v zložení:
Jana Gavačová – spev, hovorené slovo
Ľuboš Brtáň – gitara
Vlado Máčaj- kontrabas
Peter Raitl - perkusie
Nikola Kolodziejczyk a.h. - klavír

Vstupné 5€
Rezervácie:
tel: 0948 327 333 ( SMS )
e-mail : club@hlava22.sk

 

 

«  
  »
Po Ut St Št Pi So Ne
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Reklama