Fotograf Zdenko Hanout predstaví svoje najlepšie hudobné fotky minulého roku

Fotograf Zdenko Hanout predstaví svoje najlepšie hudobné fotky minulého roku
jazz.sk

Fanúšikovia kvalitnej koncertnej fotografie sa majú na čo tešiť. Profesionálny fotograf Zdenko Hanout, ktorý je tiež členom redakcie nášho portálu, bude mať v Bratislave ďalšiu výstavu.

 

Predstaví  na nej výber zo svojej tvorby z roku 2012. Výstavu s veľavravným názvom Music In Pictures 2012 si záujemcovia budú môcť pozrieť v Galerii Dunaj~ na Nedbalovej ulici, a to od 1. do 30. augusta 2013. Vernisáž, ktorá bude vo štvrtok 1. augusta o 19:00, je voľne prístupná, rovnako ako celá výstava.  

 

          A koho budú môcť ľudia vidieť na fotografiách? Zo zahraničných interpretov to budú Gus Gus, Aloe Blacc, Al Jarreau, Dolores O'Riordan z The Cranberries, Evanescence, Alanis Morissette, Janelle Monáe, ZAZ, Igudesman & Joo, Mario Biondi, Melody Gardot alebo Quique Neira. Ak vám v tomto zozname chýba metal, nebojte sa, pred Zdenkovým objektívom boli vlani aj členovia kultovej formácie Slayer a ani oni na výstave nebudú chýbať. Čo sa týka domácich mien, Music In Pictures 2012 prinesie fotografie Vojtěcha Dyka, AMO, Jany Kirschner, Kataríny Knechtovej a kapely Bloom.

 

          Posledná menovaná skupina združená okolo talentovanej speváčky Barbory Drahovskej bude špeciálnym hudobným hosťom výstavy. Na vernisáži predstaví svoju tvorbu, s ktorou sa presadila napríklad aj na Bratislavských jazzových dňoch. V ostatných mesiacoch mohli Bloom ľudia na celom Slovensku vidieť ako predkapelu na akustickom turné Kataríny Knechtovej a v auguste sa chystajú na nahrávanie debutového albumu v Lavagance studios.

 

Výstava vznikne za podpory partnerov ako sú Plotbase, ktorí sa postarali o tlač fotografií, Galérie Dunaj~, ktorá poskytli priestory, hlavných mediálnych partnerov Hudba.sk a Rádio_FM a ostatných mediálnych partnerov.

 

Zdenko Hanout pochádza z Humenného, no už dlhšie pôsobí v Bratislave a jej okolí. Fotografii sa venuje od roku 1999. Má za sebou samostatné autorské výstavy fotografií - Music In Pictures 2011 a Jazz & Blues I. v Bratislave a Music In Colours na prestížnom multižánrovom festivale Colours of Ostrava 2012. Okrem koncertov fotí aj iné spoločenské podujatia, firemné akcie, ale napríklad aj muzikály. Je podpísaný pod takými dielami ako Na skle maľované, Producenti, Príbeh ulice 2 či West Side Story.

 

Viac info na: 

www.hanout.eu

 

 

Ďalšie články

Jazzové vtipy :-)
K letnému dovolenkovému obdobiu patrí relax a uvoľnenie. Preto nachvíľu odbočíme od „...
Etta James – Radosť, bolesť, horkosť i utrpenie 3/3
Pokračovanie druhého dielu:          Etta James sa pretransformovala na...
Golden Age Festival 2016 - Véčko v rytme Hot Jazzu
Rytmus je náš biznis spievalo a hralo sa v preplnenej sále bratislavského V – klubu v...
6 zaujímavých faktov o jazze, ktoré ste (možno) nevedeli
Jazz je dnes nesmierne širokým pojmom, pod ktorým si môžeme predstaviť rozmanitú hudbu. Nebolo tomu...
AMC Trio dnes vydáva nový album. Pokrstí ho 7-násobný držiteľ Grammy Randy Brecker
Prešovské AMC TRIO má po štyroch rokoch nový autorský album. Nemá konkrétne pomenovanie, ale na...
Jazz START UP: Víťazom tretieho kola koncertných duelov sa stalo zoskupenie Andrej Farkaš Trio
V sobotu 7. decembra sa v bratislavskom Bohéma Bare uskutočnilo tretie kolo súťaže mladých...
Poznáme víťaza medzinárodnej gitarovej súťaže pod hlavičkou ,,Herbie Hanckock Institute of Jazz'': 1. miesto si odniesol mladý ruský virtuóz Evgeny Pobozhiy
V utorok 3. októbra sa vo Washington DC uskutočnil gala koncert spojený s vystúpením...
Vydavateľstvo Real Music House pokračuje v projekte workshopov RMH Academy
Bratislavské vydavateľstvo prichádza s druhou sériou hudobných workshopov. Špičkoví lektori z...