Permanentky na New Orleans Jazz Fest vypredané v prvý deň a v rekordnom čase: Dôvodom sú Rolling Stones

Permanentky na New Orleans Jazz Fest vypredané v prvý deň a v rekordnom čase: Dôvodom sú Rolling Stones

Vo štvrtok 17. januára 2019 sa spustil pred halou Mercedes-Benz Superdome v New Orleans predpredaj permanentiek na tohtoročný New Orleans Jazz and Heritage Festival, výlučne pre rezidentov štátu Louisiana. Keďže jedným z hlavných headlinerov festivalu je legendárna kapela The Rolling Stones, ktorá v New Orleans naposledy vystúpila v roku 1994, záujem o tieto vstupenky bol obrovský. Až tak obrovský, že tisícky ľudí sa rozhodli na lístky čakať už od stredy a prespávali v rade pred halou pod holým nebom.

 

Deň predtým, ako sa spustil oficiálny predpredaj vstupeniek na New Orleans Jazz and Heritage Festival pre širokú verejnosť, si mali možnosť obyvatelia Louisiany zakúpiť permanentky s názvom "brass pass". Tie svojim vlastníkom umožňujú vstup na každý deň festivalu, ako aj možnosť dokúpiť si lístok na vystúpenie The Rolling Stones za špeciálnu cenu. Záujem o vstupenky na legendárneho headlinera bol taký veľký, že ľudia boli nielen ochotní zakúpiť si permanentku, ale aj vystáť si v rade pred halou Mercedes-Benz Superdome celú noc pred spustením predaja - len aby neprišli o svoje miesto.

 

Prvým 3,000 štastlivcom sa podarilo získať "brass passes" za cenu 600 dolárov, čo je o 75 dolárov menej, ako bude ich štandardná predajná cena pre širokú verejnosť. Zároveň si samozrejme zakúpili aj lístky za ďalších 185 dolárov na The Rolling Stones. Kapela síce vystúpi vrámci festivalu, no za osobitné vstupné a s obmedzenou kapacitou. 

 

New Orleans Jazz and Heritage Festival tento rok odštartuje svoj okrúhly 50. ročník, ten sa bude konať od 26. apríla do 2. mája 2019. Aj z tohto dôvodu sa na line-upe objaví niekoľko veľmi zaujímavých a prestížných hostí - niekoľkí z najlepších jazzmanov krajiny, no aj legendárne svetové kapely, ktoré toho s jazzom až tak veľa spoločné nemajú. 

 

V nasledujúcom videu je prezentovaných 10 významných headlinerov, ako ich zoradil informačný portál NOLA.com - The Rolling Stones, Katy Perry, Dave Matthews Band, Alanis Morissette, Van Morrison, Al Green, Pitbull, Chris Stapleton, Santana, Ciara. Že sa medzi týmito headlinermi nenachádza veľa jazzu, len potvrdzuje celosvetový trend veľkých festivalov v snahe prilákať širšie publikum. A s The Rolling Stones a permanentkami vypredanými hneď v prvý deň predaja sa im to zjavne podarilo. Pre celkový prehľad účinkujúcich navštívte oficiálnu stránku New Orleans Jazz and Heritage Festivalu.

 

 

Zdroj: theadvocate.com

Autor: Martin Uherek

 

 

Ďalšie články

Dr. House bude už po druhý krát liečiť s blues.
Britský herec a spisovateľ Hugh Laurie vo svete známy ako sarkazmom sršiaci Dr. House, si zdá sa,...
6 zaujímavých faktov o jazze, ktoré ste (možno) nevedeli
Jazz je dnes nesmierne širokým pojmom, pod ktorým si môžeme predstaviť rozmanitú hudbu. Nebolo tomu...
Nový album: Hugh Laurie hrá, aj keď prší!
     Raz je herec, raz spisovateľ a už po druhýkrát hudobník.  Volá sa...
VRAVELO SA V COTTON CLUBE – Volanie Džungle
"Vravelo sa v Cotton Clube" je séria príbehov z obdobia jazzového veku. Sám F. Scott Fitzgerald by...
,,Women in jazz‘‘ predstavuje: Výnimočná huslitka Regina Carter
Snažiť sa napasovať Reginu Carter do jediného hudobného žánru je zbytočné. Táto skvelá americká...
Swingový Valentín: Dvadsiate roky sú späť
Rokom 2020 sa začína opätovne éra dvadsiatych rokov a my si nimi pripomíname veľmi zaujímavú...
Koncertný rok v Liptovskom Mikuláši začína. Otvorí ho dvojkoncert nevšedných slovenských kapiel
V piatok 31. januára 2020 štartuje v Liptovskom Mikuláši v poradí už 16. jazzová (a tak trochu aj...
Ceny GRAMMY Awards 2020 boli rozdané. Výhercami sa stali aj Esperanza Spalding, Brad Mehldau, Randy Brecker, Chick Corea či Jacob Collier
Máme za sebou 62. ročník odovzdávania prestížnych cien GRAMMY Awards 2020, ktorého slávnostný...