Z Kennyho Burrella sa môže stať bezdomovec: Legendárny gitarista žiada o finančnú pomoc

Z Kennyho Burrella sa môže stať bezdomovec: Legendárny gitarista žiada o finančnú pomoc

Katherine Burrell, manželka v súčasnosti 87-ročného legendárneho gitaristu Kennyho Burrella, sa obrátila prostredníctvom portálu GoFundMe na verejnosť s prosbou o finančnú pomoc. Burrell mal po oslave svojich 85. narodenín v Royce Hall nehodu, ktorá ho na dva roky ostavila od hrania a Burrellovcov zaťažila účtami za zdravotnú starostlivosť, ktorá presahuje ich mesačné príjmy. Ako keby toho nebolo dosť, situácia sa ešte zhoršila po krádeži ich identít, kvôli ktorej prišli o veľké percento svojich úspor. Gitaristovi je možné prispieť prostredníctvom crowdfundingového portálu GoFundMe.

 

Kenny Burrell je vysoko uznávaným gitaristom, ktorý sa narodil v roku 1931, zažil zlatú éru jazzu a počas svojej kariéry hral s množstvom hviezd jazzového neba, medzi nimi Quincy Jones, Billie Holiday, Coleman Hawkins, Dizzy Gillespie, Stan GetzTony BennettEtta JamesLena Horne a mnohí iní. V roku 2005 bol ocenený ako NEA Jazz Master a medzi svoje úspechy radí aj cenu Grammy za účinkovanie a kompozičný prínos na albume Dear Ella od Dee Dee Bridgewater.

 

Burrellova manželka sa vyjdarila ku krádeži ich identít: “Obaja sme sa stali obeťami krádeže identity a bankového podvodu, ktoré nás pripravili o viac ako 60 tisíc dolárov, banka nám väčšinu tohto odcudzeného obnosu odmietla vrátiť. V procese nesprávneho vysporiadavania našej požiadavky banka dokonca stornovala platby, ktoré som zaplatila veriteľom za posledných 9 mesiacov, čo značne negatívne ovplyvnilo naše kreditné skóre."

 

Okrem týchto problémov hrozí Burrellovcom dokonca aj to, že prídu o svoj domov - v súčasnosti prebieha súdny spor s asociáciou vlastníkov, ktorý v prípade prehry bude znamenať vysťahovanie a zabavenie ich nehnuteľnosti a teda hrozbu bezdomovectva pre oboch manželov.

 

Pokiaľ máte chuť Kennymu Burrellovi a jeho manželke Katherine pomôcť, možete tak urobiť cez stránku gofundme.com. Za 10 dní sa tam zatiaľ podarilo vyzbierať od fanúšikov a iných darcov viac ako 200 tisíc dolárov.

 

Zdroj: celebrityaccess.com

Autor: Martin Uherek

Foto: Vintage Guitar magazine

 

 

Ďalšie články

Výzva na podporu basistu George Mraza: Peňažné dary aj úsmevné fotky pre skoré uzdravenie
Zrejme všetci poznajú George Mraza, pôvodom českého basistu, ktorý už od roku 1968 pôsobí v USA a...
Victor Bailey pokračuje v boji s chorobou: Hudobníci pre neho zorganizovali benefičný koncert
Miestna filadelfská organizácia usporiadala benefičný koncert, spojený s finančnou zbierkou, ktorej...
Joey Alexander vydáva nový album "Warna". Prvý singel s názvom Downtime je dostupný na Spotify
Joey Alexander, mladý klavíriny génius niekoľkokrát nominovaný na cenu Grammy, ohlásil vydanie...
AMC Trio dnes vydáva nový album. Pokrstí ho 7-násobný držiteľ Grammy Randy Brecker
Prešovské AMC TRIO má po štyroch rokoch nový autorský album. Nemá konkrétne pomenovanie, ale na...
Jazz START UP: Víťazom tretieho kola koncertných duelov sa stalo zoskupenie Andrej Farkaš Trio
V sobotu 7. decembra sa v bratislavskom Bohéma Bare uskutočnilo tretie kolo súťaže mladých...
Poznáme víťaza medzinárodnej gitarovej súťaže pod hlavičkou ,,Herbie Hanckock Institute of Jazz'': 1. miesto si odniesol mladý ruský virtuóz Evgeny Pobozhiy
V utorok 3. októbra sa vo Washington DC uskutočnil gala koncert spojený s vystúpením...