Kreatívny summit s najlepšími newyorskými hudobníkmi: online workshopy a koncerty začínajú už 1. júla

Kreatívny summit s najlepšími newyorskými hudobníkmi: online workshopy a koncerty začínajú už 1. júla
Lenka Molčányiová

Iniciatíva ,,Live from our living rooms“ prinesie od 1. do 12. júla online workshopy a livestream koncerty pod názvom ,,Creative Summit & Fundraiser“. Za príspevok sa dá prihlásiť na hodiny so svetovými hudobníkmi ako Mark Turner, Shai Maestro či Kurt Elling a zúčastniť sa webinárov na zaujímavé témy s Kenny Wernerom alebo Michaelom Leagueom. Viac sa o summite dozviete v článku.

 

Výnimočná situácia prináša výnimočné udalosti. Jednou z nich je aj online kreatívny summit, ktorý bude hostiť mnohých vynikajúcich súčasných jazzových hudobníkov. Oproti prvému online festivalu spojenému s workshopmi „Live from our living rooms“, je tentokrát zmenou to, že workshopy, webináre a koncerty sú prístupné za minimálny príspevok. Všetky budú vysielané online z prostredia obývačiek umelcov. V našom časovom pásme budú vždy o 19.00 večer prebiehať workshopy podľa jednotlivých nástrojov, o 21.00 online semináre tzv. webináre a o 2.00 ráno livestreamové koncerty. Medzi vystupujúcich patria aj Chris Potter, Terri Lyne Carrington, Kurt Rosenwinkel, Lionel Loueke, Gretchen Parlato, Zakir Hussein či Ingrid Jensen.

 

Pútavými sú nielen svetoznáme mená, no aj samotné témy spomínaných webinárov (online seminárov). Klavirista Kenny Werner a saxofonista Ben Wendel sa budú venovať prepojeniu hráča s vlastným nástrojom a zakladateľ Snarky PuppyMichael League spolu s bubeníkom z kapely Knower – Louisom Coleom priblížia ako úsporne produkovať a vydávať hudbu. Hovoriť sa na webinároch bude aj o autorských právach a problémoch so streamingovými službami, o budovaní si značky a sociálnych sieťach, o propagovaní koncertov, marketingu, spravovaní financií ale aj o písaní piesní a o tom, ako komponovať a zostať inšpirovaný.

 

Každý deň sú taktiež v ponuke hodiny pre obmedzený počet ľudí na platforme ZOOM s množstvom vynikajúcich (nielen) jazzových hráčov a spevákov. Okrem spomínaných to sú aj Alex Sipiagin, Donny McCaslin, Melissa Aldana, Miguel Zenon, Gilad Hekselman, Christian Sands, Lage Lund, Eric Harland, Nate Wood, Tim Lefebvre, Matt Brewer, Genevieve Artadi či Luciana Souza. Každý z nich povedie workshop špecificky pre konkrétne nástroje/spev so zameraním na istú oblasť, či už rytmus, improvizáciu alebo techniku. Niektoré hodiny sú už vypredané, no ešte je stále veľa možností.

 

Zaregistrovať sa, sledovať koncerty a prispieť môžete na stránke livefromourlivingrooms.com 
 

Lenka Molčányiová

 

 

 

Ďalšie články

Rodí sa ďalší jazzový cimbalista: Ľubomír Gašpar sa chystá koncertovať a nahrávať CD
Na jar sa objavil na českej súťaži Jazz Fruit - Mladí ladí jazz, pred pár týždňami získal dve...
Pavol Bereza: Výber zostavy na CD bol intuitívny
Stretol som sa s gitaristom Palom Berezom, ktorý nedávno vydal svoj debutový album "Intuition",...
Jana Kozáková vydáva album Vlčie maky: Hudba z podpoľania v jazzovej úprave zaznie na novembrovom turné
Na slovenský trh sa prednedávnom dostal nový štúdiový album hudobného zoskupenia Vlčie maky. Jedná...
Kultúrne ticho: ktoré jazzové koncerty sa zrušili kvôli bezpečnostným opatreniam a akými nahrávkami si môžete spríjemniť čas doma
Takmer všetkých hudobníkov, hercov, tanečníkov, zvukárov, organizátorov koncertov či vedúcich...
V júli nás čaká špeciálne prekvapenie: Po prvýkrát uzrie svetlo sveta koncert Thelonia Monka
Už 31. júla bude vydaná nahrávka z roku 1968. Pre všetkých fanúšikov jazzu ide o výnimočnú udalosť...
Mikulášsky Jazzový Festival bude inšpirovať, nielen workshopovať
Vyhľadávanie a podpora talentov je neoddeliteľnou súčasťou práce dramaturgov všetkých hudobných...
Smutná správa pre domácu hudobnú scénu. Vo veku nedožitých 80. narodenín nás navždy opustil saxofonista a skladateľ Dušan Húščava
Iba pred niekoľkými hodinami sa celá komunita ľudí zaoberajúcich jazzovou hudbou dozvedela...
Stanica metra v Montreali možno bude niesť meno génia jazzového klavíra. Petícia za stanicu Oscara Petersona má už vyše 16 tisíc podpisov.
Pred niekoľkými týždňami sa v kanadskom Montreále objavila petícia, ktorá vyzýva mesto, aby...